Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024

Utworzono dnia 27.09.2023
Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach reprezentującego uczniów przewodniczącego samorządu szkolnego.
Tegoroczne wybory odbyły się 19 września, a poprzedziła je trwająca kilka dni kampania wyboracza. Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosili się kandydaci: Olaf Polkowski, Iga Boroń, MikołajKamiński,  Barosz Boroń oraz Zofia Żebrowska.
Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji. Już po raz kolejny nasze szkolne wybory przypominały wybory państwowe. Wyborcy głosowali jak dorośli, czyli z zastosowaniem podobnych procedur i w podobnych warunkach.  Lokal wyborczy, w którym zasiadła komisja w składzie Anna Kurpiewska - przedstawiciel rodziców oraz Paulina Kowalik - przedstawiciel uczniów, otwarty został dla wyborców o godzinie 10.20. Uczniowie mogli oddać głos na wybranego kandydata. Karty do głosowania wrzucano do urny, która została opróżniona o godzinie 11.00, po zamknięciu lokalu wyborczego. Po podliczeniu głosów wypełniono protokół i opublikowano wyniki. Funkcję przewodniczącego pełnił Zofia Żebrowska, który uzyskała największą liczbę głosów. Jej kontrkandydatka, czyli Iga Boroń, pełnić będzie funkcję wiceprzewodniczącego. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego na kolejną dwuletnią kadencję została pani Aleksandra Zduńczyk. Gratulujemy.