ZACHĘCAMY DO CZYTANIA KSIĄŻEK

Czytanie aktywizuje: koncentrację, skupienie uwagi, wyobraźnię, emocje, pamięć, logiczne myślenie.

Czytanie poprawia i wydłuża czas koncentracji, usprawnia zdolność myślenia logicznego, pobudza do pracy obie półkule mózgu, zapobiega nadmiernemu kontaktowi z nowoczesnymi technologiami, wzbogaca słownictwo, wzmacnia swobodę mówienia, kształtuje umiejętność samodzielnego myślenia.

Czytanie zaspokaja potrzeby emocjonalne, rozwija wyobraźnię, ciekawość naukową, zainteresowania. Uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną.

Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów relaksu. Daje wytchnienie  i tak potrzebną we współczesnym świecie ciszę, zwłaszcza po zbyt długim oglądaniu telewizji czy graniu na komputerze.

Czytanie to świetna zabawa!

Zapraszamy do oglądania i wypożyczania książek  w bibliotece szkolnej.

Na przełomie stycznia i lutego 2021 r. zmieniło sie oblicze biblioteki szkolnej. W świeżo wyremontowanym pomieszczeniu  ustawiono nowe regały biblioteczne oraz zorganizowano miejsce na punkt informacji multimedialnej wyposażony w komputery udostepnione uczniom. O szczegóły wykończenia i detale przyciagajace uczniów  zadbały Panie Mariola  i Ewa - nauczycielki języka polskiego.

Nasze maluchy z klas I- III mają w bibliotece komfortowe warunki. Kolorowe krzesłka, wygodne stoliki, nowe półki i wolny dostęp do wszystkich książek! Do dyspozycji uczniów udostępniono laptopy, przy pomocy których mają możliwość przeglądania cyfrowych zasobów biblioteki narodowej i innych wirtualnych zbiorów. Głośne czytanie na życzenie! Mnóstwo książek obrazkowych z tysiącami szczegółów! Uczniowie podstawówki pokochają przychodzić do biblioteki!

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.