Konferencja prasowa posłanki na sejm RP VIII kadencji Bernadety Krynickiej

Utworzono dnia 28.02.2020

Szkoła podstawowa w Szczepankowie w gminie Śniadowo i szkoła podstawowa w Jarnutach w gminie Łomża będą miały nowe sale gimnastyczne. Budowę obiektów wesprze Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Z tej okazji Wójt Gminy Śniadowo – Rafał Pstrągowski zorganizował konferencję prasową w Szczepankowie. W konferencji uczestniczyła Pani Poseł na Sejm RP – Bernadeta Krynicka, która pierwsza przekazała informację o otrzymaniu dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze zostały przyznane w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – poinformowała na konferencji prasowej w Szczepankowie poseł Bernadeta Krynicka. Na realizację projektu w skali kraju przeznaczono ponad dwadzieścia milionów złotych, tymczasem tylko do dwóch gmin z powiatu łomżyńskiego trafiła ponad jedna piąta tej kwoty. Za pomoc w uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Sportu odnośnie wniosku o dofinansowanie sal gimnastycznych w Jarnutach i Szczepankowie posłance z Łomży dziękowali w swoich przemówieniach wójt gminy Łomża Piotr Kłys, gospodarz dzisiejszego spotkania - wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski oraz dyrektorzy szkół: w Jarnutach Grażyna Lusa oraz w Szczepankowie Arkadiusz Twardowski.

Poseł Bernadeta Krynicka

Utworzono dnia 28.02.2020, 15:54